Szuflady grzewcze od lat stosowane są przez profesjonalistów prowadzących działalność gastronomiczną, przede wszystkim tę związaną z żywieniem zbiorowym. Za sprawą marki Bosch szuflady grzewcze coraz częściej są również montowane w domowych kuchniach. To zaawansowane urządzenia, które zostały zaprojektowane z myślą o Tobie i Twoich bliskich. Dzięki szufladzie grzewczej m.in. bezpiecznie podtrzymasz ciepło potraw i rozgrzejesz naczynia.

Jak działa szuflada grzewcza?

Szuflada grzewcza to praktyczne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę oraz urządzenia ułatwiające realizację codziennych obowiązków. Jak jest zbudowana i jak działa szuflada grzewcza?

  • Obudowa – to zewnętrzna część szuflady wykonana z trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna. Decydując się na szufladę grzewczą marki Bosch, masz pewność, że jej obudowa będzie idealnie pasować do innych urządzeń tej marki.
  • Termowentylator – serce szuflady grzewczej to termowentylator, który pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła po całym jej wnętrzu. Dzięki temu nie ma ryzyka, że jedne miejsca będą mocniej podgrzewane niż inne. Po ustawieniu odpowiedniej temperatury termowentylator rozpoczyna pracę, dzięki czemu ciepło jest równomiernie dystrybuowane.
  • Płyta ceramiczna – niektóre modele szuflad grzewczych są dodatkowo wyposażone w płytę ceramiczną na dnie. Jej głównym zadaniem jest akumulacja ciepła i jego równomierny rozkład. Taka płyta działa trochę jak kamień w saunie – gromadzi ciepło i oddaje je stopniowo, zapewniając stałą temperaturę w szufladzie. Ceramiczna powierzchnia jest ponadto łatwa w czyszczeniu.
  • Panel sterowania – umożliwia użytkownikowi wybór odpowiedniej temperatury i funkcji. We wszystkich modelach Bosch panel jest intuicyjny w obsłudze i zawiera elegancki, cyfrowy wyświetlacz. Dodatkowo opcja Home Connect pozwala na sterowanie wielofunkcyjną szufladą zdalnie, za pomocą smartfona lub tabletu.
  • Teleskopowe prowadnice – umożliwiają łatwe wysuwanie i wsuwanie szuflady, nawet gdy jest ona pełna ciężkich naczyń czy potraw. Najnowsze modele szuflad termicznych marki Bosch są wyposażone w system push-pull z ukrytym mechanizmem sprężynowym.
  • Izolacja – aby zapewnić najwyższą efektywność energetyczną oraz bezpieczeństwo, szuflady grzewcze są odpowiednio izolowane. Dzięki temu ciepło jest trzymane w środku, a zewnętrzna część urządzenia pozostaje chłodna.
  • System zabezpieczeń – to przede wszystkim blokada zapobiegająca przypadkowemu otworzeniu szuflady przez najmłodszych.

Kiedy decydujesz się na zakup szuflady grzewczej, warto zwrócić uwagę na jej budowę oraz funkcje, które oferuje. Modele marki Bosch są cenione za swoją jakość, trwałość i innowacyjność, co czyni je doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą podnieść standard swojej kuchni.

Szuflada grzewcza

Gdzie zamontować szufladę grzewczą?

Rozważając zakup szuflady grzewczej, dobrze jest zastanowić się nad jej optymalnym umiejscowieniem w kuchni. Najlepiej zaplanować montaż szuflady grzewczej w strefie roboczej kuchni, blisko blatu i szafki z naczyniami, np. w bezpośrednim sąsiedztwie piekarnika lub płyty kuchennej.

Szuflady grzewcze najczęściej montuje się:

  • Bezpośrednio pod blatem – jeśli masz dużą kuchnię z kilkoma blatami roboczymi, możesz umieścić szufladę grzewczą tuż pod jednym z nich. Dzięki temu będzie ona łatwo dostępna i zintegrowana z resztą przestrzeni roboczej.
  • Pod piekarnikiem w słupku – jest to najczęstsze miejsce montażu szuflady grzewczej. Dzięki temu umiejscowieniu znajduje się ona blisko niezbędnych instalacji o odpowiedniej mocy i jednocześnie nie zajmuje dodatkowej przestrzeni pod blatem. Taki sposób montażu szuflady pozwala na efektywną organizację kuchni i wygodne użytkowanie urządzenia.
  • Pod ekspresem do zabudowy – jeśli jesteś miłośnikiem/miłośniczką świeżej kawy, warto rozważyć umiejscowienie szuflady grzewczej pod ekspresem do kawy. Dzięki temu ulubiony napar będziesz zawsze pić z ciepłej filiżanki postawionej na ciepłym spodku – przyznaj, że brzmi świetnie!

Pamiętaj, że miejsce montażu szuflady grzewczej będzie miało bezpośredni wpływ na funkcjonalność tego rozwiązania! Najlepiej zaplanować montaż szuflady już na etapie projektowania instalacji w kuchni, by zapewnić odpowiednią liczbę gniazd elektrycznych w miejscu montażu.

Jakie możliwości daje szuflada grzewcza?

Szuflada grzewcza to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą podawać dania w optymalnej temperaturze. W szufladzie możesz podtrzymywać temperaturę gotowych posiłków lub wolno je podgrzewać, by były gotowe do podania w zaplanowanym przez Ciebie momencie. Jeśli jednak myślisz, że na tym kończą się funkcje szuflady grzewczej – pozwól, że wyprowadzimy Cię z błędu.

Poznaj możliwości nowoczesnych szuflad grzewczych:

  • Podgrzewanie potraw – to najbardziej oczywista funkcja szuflady grzewczej. Jeśli chcesz podtrzymać temperaturę posiłku lub podgrzać potrawę przygotowaną wcześniej, bo Twoi bliscy wracają do domu o różnych porach lub czekasz na przybycie gości – wystarczy umieścić potrawę w szufladzie, aby była ciepła w chwili podania.
  • Podtrzymywanie ciepła – jeśli przygotowujesz wiele potraw naraz, niektóre z nich mogą ochładzać się, zanim wszystko będzie gotowe do podania. Szuflada grzewcza pozwala na podtrzymanie ciepła gotowych dań aż do momentu ich podania.
  • Wolne gotowanie – są takie potrawy, które najlepiej smakują, gdy są gotowane naprawdę wolno. Szuflada grzewcza umożliwia ten proces bez zajmowania bezcennego miejsca na płycie indukcyjnej czy gazowej.
  • Rozgrzewanie naczyń – podanie potrawy na ciepłym talerzu to zabieg stosowany w najlepszych restauracjach, wpływający pozytywnie na walory smakowe i aromat serwowanych dań. Dzięki domowej szufladzie grzewczej możesz rozgrzać talerze przed podaniem na nich dań, co pomoże utrzymać ich ciepło przez dłuższy czas i sprawi, że posiłek będzie jeszcze smaczniejszy.
  • Rozmrażanie produktów – delikatne rozmrażanie w szufladzie grzewczej jest idealne dla produktów, które nie powinny być narażone na gwałtowne zmiany temperatury. Należą do nich przede wszystkim mięso i ryby. Dzięki funkcji powolnego rozmrażania możesz również swobodnie planować przygotowywanie posiłków z rozmrożonych półproduktów, które mogą być gotowe do przetwarzania np. po Twoim powrocie z pracy.
  • Wyrastanie ciasta drożdżowego – jeśli ciasto drożdżowe to Twoja ulubiona baza do słodkich i słonych wypieków, to szuflada grzewcza może stać się Twoim niezastąpionym pomocnikiem. Ustawiając niską temperaturę, tworzysz idealne warunki do wyrastania ciasta.
  • Suszenie wybranych produktów – jeśli chcesz delikatnie wysuszyć wybrane owoce, warzywa lub zioła, możesz to zrobić w niskiej temperaturze szuflady grzewczej.
  • Przechowywanie ciepłych napojów – jeśli przygotowujesz kawę, herbatę lub kakao dla większej liczby osób, możesz korzystać z szuflady grzewczej do przechowywania dzbanków lub kubków z napojem, aby pozostały ciepłe.

Szuflada grzewcza to znacznie więcej niż tylko „dodatkowa szuflada” w Twojej kuchni. To wielofunkcyjne i wszechstronne urządzenie, które może przynieść wiele korzyści w codziennym gotowaniu i serwowaniu posiłków.

Dla kogo szuflada grzewcza? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wiesz już, że szuflada grzewcza to wyjątkowe rozwiązanie kuchenne. Pytanie brzmi: czy to urządzenie dla Ciebie? I na co zwrócić uwagę, kiedy zdecydujesz się na jego zakup?

Dla kogo jest szuflada grzewcza? Przede wszystkim dla pasjonatów kuchni. Jeśli uwielbiasz gotować i przygotowywać różnorodne dania naraz, szuflada grzewcza pozwoli Ci na podtrzymywanie ciepła gotowych dań aż do momentu podania wszystkiego na stół. Doskonałym argumentem przemawiającym za jej kupnem jest również duża rodzina i zamiłowanie do organizacji domowych przyjęć. Gotując równocześnie dla wielu osób, trudno jest podać wszystko naraz w idealnej temperaturze.

Decyzja zapadła? Kupujesz szufladę grzewczą. Na co zwrócić uwagę, wybierając urządzenie z tej kategorii?

  • Pojemność – ważne jest, aby dokładnie określić, jak duża ma być szuflada. Czy planujesz podgrzewać jedzenie tylko dla kilku osób, czy potrzebujesz większej przestrzeni?
  • Wymiary ogólne – upewnij się, że szuflada grzewcza będzie pasować do Twojej kuchni, zarówno pod względem szerokości, głębokości, jak i wysokości. Wymiary standardowych szuflad wynoszą w przybliżeniu: 14 cm wysokości, 60 cm szerokości i 50 cm głębokości.
  • Regulacja temperatury – szuflady grzewcze mogą oferować różny zakres temperatur, w tym różne wartości temperatury maksymalnej. Wybierz model, który pozwoli Ci na ustawienie pożądanego poziomu ciepła.
  • Zabezpieczenia – bezpieczeństwo jest najważniejsze, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci. Funkcja „zimny front” oznacza, że front szuflady pozostaje chłodny w dotyku, nawet gdy wnętrze jest rozgrzane.
  • Materiał wykonania – wysokiej jakości szuflady grzewcze są wykonane z materiałów odpornych na skrajne temperatury i łatwych do czyszczenia.

Podsumowując, szuflada grzewcza to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort w kuchni. Przed dokonaniem wyboru zastanów się nad swoimi potrzebami i upewnij się, że wybrany model będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania.

Poznaj aktualną ofertę najnowocześniejszych szuflad grzewczych Bosch >>