Zdarza się, że zmywarka wydaje dziwne odgłosy i nie jest to nic nietypowego. Zazwyczaj nie ma powodu do obaw, a problem często można rozwiązać w łatwy sposób.
1. Piszczenie
Po zakończeniu programu słychać dźwiękowy. Możesz wyłączyć ten sygnał lub wyregulować jego głośność. Więcej informacji znajdziesz w instrukcji obsługi.
2. Zgrzytanie lub brzęczenie
Odgłos zgrzytania lub brzęczenia zazwyczaj nie jest powodem do obaw. Zmywarka wydaje odgłos zgrzytania lub brzęczenia, gdy spuszcza wodę. Jeśli odgłos ten jest bardzo głośny, sprawdź wirnik pompy. W tym celu należy zdemontować dolny kosz, ramię spryskujące i zespół filtra.
Aby odblokować pompę Twojej zmywarki, wykonaj następujące kroki.
Sprawdź pompę zmywarki
Postępuj zgodnie z instrukcją na filmie w celu wyczyszczenia zespołu filtra zmywarki.
Wskazówki krok po kroku: jak odblokować pompę zmywarki?
3. Stukanie lub grzechotanie
Takie odgłosy mogą wynikać z wielu powodów:
1. Ramię spryskujące uderza w naczynia, ponieważ zmywarka została załadowana w nieprawidłowy sposób. W celu rozwiązania tego problemu umieszczaj naczynia w sposób umożliwiający swobodne obracanie się ramion spryskujących.
Dowiedz się więcej o prawidłowym załadunku:
Postępuj zgodnie z poniższymi 8 poradami dotyczącymi prawidłowego załadunku zmywarki:
Górny kosz
1. Bezpieczne miejsce dla kubków, kieliszków i małych miseczek.
Upewnij się, że między poszczególnymi elementami jest odpowiednia ilość miejsca. Jest to bardzo ważne, ponieważ naczynia ułożone zbyt blisko siebie mogą się zbić lub mogą pozostać plamy tłuszczu. Wysokie kieliszki do szampana i wina należy włożyć do dolnego kosza, w którym można je ułożyć w bezpiecznym uchwycie na kieliszki.
2. Plastikowe naczynia nadające się do mycia w zmywarce umieść w górnym koszu, by nie narażać ich na działanie wysokiej temperatury.
Dolny kosz
3. Duże elementy, takie jak naczynia, miski i garnki należy umieścić w dolnym koszu, gdzie jest więcej miejsca. Możesz również włożyć blachy do pieczenia, kratkę do grilla czy półki z lodówki.
4. Nie ma potrzeby wstępnego mycia naczyń podczas ładowania urządzenia, ponieważ wykonuje to program mycia. Należy jednak zawsze usunąć duże kawałki żywności, które mogą zablokować filtr zmywarki.
5. Talerze i deski do krojenia należy układać z boku. Duże przedmioty mogą zablokować ramiona spryskujące i uniemożliwić przepływ wody. Możesz oczywiście zmywać drewniane deski do krojenia w zmywarce, zalecamy jednak ręczne mycie w celu uniknięcia powstawania drzazg.
6. Przypnij do mycia. Można przypiąć butelki dziecięce i inne małe plastikowe przedmioty, takie jak pokrywki i filiżanki w celu uzyskania bardziej stabilnego mycia.
Sztućce
7. Umieść noże ostrzem w dół. Pozwoli to uniknąć urazów podczas rozładowywania zmywarki oraz uniemożliwi bezpośredni kontakt bakterii z ostrzem.
8. Jeśli Twoja zmywarka nie jest wyposażona w szufladę na sztućce należy je wymieszać. Widelce i łyżki w koszyku na sztućce należy wymieszać w celu uniknięcia łączenia się i blokowania wody. Jeśli zmywarka jest wyposażona w szufladę na sztućce należy układać tego samego rodzaju sztućce obok siebie w celu zaoszczędzenia miejsca.
Mimo zapoznania się z poradami i zastosowania się do nich problem nie zniknął?
Jeśli korzystasz z porad, ale nadal masz problem z Twoją zmywarką, warto zlecić naprawę ekspertowi marki Bosch.
Linki do stron, które mogą Cię zainteresować:
- Więcej informacji o usuwaniu usterek zmywarek:
Strona przeglądu - Instrukcje obsługi zmywarek:
Instrukcje obsługi - Części zamienne w naszym sklepie internetowym:
Części zamienne - Produkty do czyszczenia i pielęgnacji w naszym sklepie internetowym:
Sklep internetowy - Dopasowanie akcesoriów i innych produktów:
Akcesoria