Poznaj tematy inspiracji kuchennych:
Pomysły na kolorystykę kuchni
Planujesz odświeżenie kuchni lub projektujesz schemat kolorystyczny do nowego pomieszczenia? W naszej galerii inspiracji znajdziesz praktyczne wskazówki i pomysły, co zrobić, by wystrój kuchni był przyjemny dla oka, dzięki odpowiednim barwom (klasyczne, odważne albo ziemiste palety kolorów).
Zaakcentuj ścianę w kuchni odrobiną koloru
Zaakcentowane wyrazistym kolorem ściany tworzą punkt centralny Twojej kuchni. To także oszałamiające tło dla szafek. Nie bój się zaryzykować i postawić na odważne barwy – ściana z czerwonym akcentem nie tylko ubarwi przestrzeń, ale także wprowadzi do niej ciepły i zachęcający klimat (zwłaszcza w nowoczesnej kuchni).
Piękne kuchnie w błękicie
Niebieski to uniwersalny kolor kuchenny - niezależnie od tego, czy wybierzesz elegancki kolor pawi (zielononiebieski), uspokajający akwamaryn czy szlachetniejszy odcień. Niebieskie szafki kuchenne ładnie komponują się z chłodną stalą nierdzewną i czarno-białym szkłem lub marmurem.
Urocze pastelowe kuchnie
Kuchnie w pastelowych odcieniach są jaśniejsze i delikatniejsze. To doskonały wybór dla osób, które lubią subtelne kolory. Wyobraź sobie kuchnię w kolorze kremowym, bladoniebieskim, różowym, jasnożółtym czy zielonym! Dopasuj do wnętrza miedziane akcesoria kuchenne i uzyskaj efekt vintage!
Akcesoria z ziemistej terakoty
Terakotowe odcienie kolorów i akcesoria nie tylko nadają kuchni naturalny charakter, ale także tworzą w niej piękne tekstury. Połącz terakotowe misy i dzbanki z drewnem, bambusem lub rattanem, aby nadać swojej kuchni śródziemnomorski charakter.
Eleganckie szare kuchnie
Jasne szarości lub nawet ciemniejsze odcienie sprawią, że charakter Twojej kuchni będzie bardziej wyrafinowany i nowoczesny. To idealne tło dla zaakcentowanych szafek, szklanych frontów lub wyposażenia ze stali nierdzewnej.
Pomysły na czarno-białą kuchnię
W czarno-białej kuchni możliwości są nieograniczone, a schemat kolorystyczny to dopiero początek. Zainspiruj się materiałami szafek
i blatów, takimi jak czarny dąb, obsydian czy czarny granit lub wybierz białe kompozyty, kamień naturalny albo jasny marmur.
Matowa i minimalistyczna kuchnia
Matowe czarne szafki dodadzą zmysłowości tej czarno-białej kuchni. Doskonale komponują się również z czarną podłogą (idealnie się przenikają, tworząc spójną całość). Eleganckie białe blaty na wyspie
i wzdłuż ściany tworzą efektowne akcenty. Stołki barowe w stylu industrialnym idealnie dopełniają całości.
Chcesz się bliżej przyjrzeć?
Ekspres do kawy do zabudowy Bosch
Urządzenia w kolorze czarnym
Ta (prawie) całkowicie biała kuchnia urzeka błyszczącym backsplashem z płytek metro, białawymi szafkami i białymi dodatkami. Uderzający akcent: urządzenia Bosch ze stali nierdzewnej w kolorze czarnym. Otwarte półki dodają lekkości. Czarny sprzęt doskonale łączy wszystko w spójną całość.
Czarno-biały z odrobiną koloru
Płynna biel ciągu szafek w tej kuchni została podkreślona odpowiednio dobranymi akcentami, takimi jak płyta ceramiczna z czarnego szkła oraz uchwyty i osprzęt ze stali nierdzewnej. Kolejny ciekawy kontrast: ciepły backsplash złożony z teksturowanych płytek.
Czarne blaty kuchenne
Blaty kuchenne wykonane z czarnego kompozytu lub czarnego granitu, marmuru czy obsydianu są nie tylko eleganckie, ale i praktyczne. Ciemna powierzchnia jest wyjątkowo odporna, zwłaszcza na zadrapania lub nacieki.
Czarne ściany kuchni dla większej głębi
Czarny to jeden z najlepszych kolorów dla szafek wykonanych z drewna klonowego lub kuchni wykonanych z innego jasnego drewna, takiego jak sosna, jesion lub sklejka. Dodatkowo czarne ściany dodają większej głębi niewielkim przestrzeniom.
Pomysły na przechowywanie w kuchni
Bez względu na to, jakich są rozmiarów, kuchnie to bez wątpienia przestrzenie wielofunkcyjne. Twoja może być jednocześnie biurem, pracownią, dodatkowym kącikiem zabaw dla dzieci czy po prostu początkiem Twojego salonu. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest kreatywne i funkcjonalne zaplanowanie przestrzeni do przechowywania.
Wbudowane przestrzenie magazynowe
Czy wykorzystujesz każdy możliwy centymetr kwadratowy przestrzeni do przechowywania? Nie robisz tego, jeśli nie wykorzystujesz miejsca na ścianach. Doskonałym rozwiązaniem będą wbudowane wokół ościeżnicy zakamarki lub schowki, które świetnie się prezentują i są idealnym miejscem do przechowywania niewielkich przedmiotów.
Potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących urządzeń do nowej kuchni?
Zapraszamy tutaj
Sprytny schowek w szufladzie
Drobne życiowe przyjemności: pięknie zorganizowane szuflady kuchenne. Wybierz elegancki organizer na noże – umieść go w szufladzie, ułóż noże i gotowe! Dzięki szczelinom na ostrza, całość nie tylko wygląda fenomenalnie, ale również zapewnia bezpieczeństwo wszystkim domownikom.
Otwarte półki kuchenne
Otwarte półki to doskonały sposób, by w małych kuchniach stworzyć wrażenie lekkości i przestrzeni. Dzięki nim, nie tylko szybko sięgniesz po ulubioną zastawę stołową, ale także możesz ją odpowiednio wyeksponować! Wybierz komplet w kolorach tęczy, by jeszcze bardziej ożywić swoją kuchnię.
Kreatywne przechowywanie przypraw i przyborów kuchennych
Każda półka ma dwie strony: używanie obu naraz pomoże Ci maksymalnie wykorzystać przestrzeń i stworzyć kolorowy punkt centralny w Twojej kuchni.
Wielofunkcyjne zakamarki kuchenne
Tam, gdzie niektórzy widzą jedynie narożnik kuchni, inni dostrzegają przytulny kącik śniadaniowy z ławkami, które mogą posłużyć jako dodatkowe miejsce na garnki, patelnie i drobny sprzęt.
Pomysły na zagospodarowanie przestrzeni w małej kuchni
Nawet jeśli Twoja kuchnia jest niewielka, masz mnóstwo możliwości, dzięki którym zorganizujesz w niej dodatkową przestrzeń i będziesz mógł skupić się na tym, co naprawdę ważne. W naszej galerii inspiracji znajdziesz porady dotyczące oszczędzania miejsca, przechowywania pod sufitem, małych urządzeń kuchennych, szafek i nie tylko.
Mała kuchnia w kształcie litery L
Umieszczenie kuchni w kącie to klasyczne rozwiązanie dla małych pomieszczeń. Tutaj połączenie eleganckiego orzecha i współczesnego betonu z białymi akcentami - i dużą ilością światła – nadaje blasku tej niewielkiej przestrzeni.
Większa dzięki inteligentnemu układowi
Od litery U po wąskie i podłużne – w małych kuchniach najbardziej liczy się dobrze zorganizowany trójkąt roboczy (tzw. „złoty” trójkąt). W zaprezentowanej wnętrzu ponadczasowe urządzenia Bosch tworzą idealny trójkąt, który pomaga w efektywnym organizowaniu pracy w kuchni.
Jednościenna kuchnia z pralnią
Kiedy jest mało miejsca lub gdy chcesz zmienić przeznaczenie pralni, przeniesienie pralki i suszarki do kuchni może być naprawdę dobrym rozwiązaniem. Nasze 60 cm suszarki kondensacyjne pasują do szafek i nie wymagają wentylacji.
Szafki od podłogi do sufitu
Szafki sięgające sufitu pomagają zmaksymalizować dostępną przestrzeń przeznaczoną do przechowywania. Sprawdzą się szczególnie w małych kuchniach. Podobne zadanie mają jasne, odblaskowe powierzchnie, szklane fronty oraz nasza kompaktowa lodówka stylizowana na styl europejski. Sprzęt wyposażony jest w dolną zamrażarkę.
Projekty kuchni pod schodami
Koniec z niewykorzystaną przestrzenią pod schodami. Umieść tam małą kuchnię, a zapewnisz sobie wyjątkowo ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Aby uzyskać spójny wygląd, dopasuj do siebie meble i schody.
Potrzebujesz więcej pomysłów i urządzeń do małych przestrzeni?
Pomysły na szafki kuchenne
To właśnie szafki definiują ogólny styl Twojej kuchni. Niezależnie od tego, czy postawisz na wnętrze tradycyjne, współczesne, nowoczesne, wiejskie czy minimalistyczne! Dzięki dopasowaniu elementów do siebie (styl, wykończenie, okucia, uchwyty) oraz spójnemu połączeniu mebli, bez problemu uzyskasz oczekiwany efekt! Zainspiruj się zdjęciami szafek kuchennych w naszej galerii zdjęć.
Nowoczesne szare szafki z marmurową wyspą
W małych kuchniach, w których przyda się więcej światła, doskonale sprawdzą się odblaskowe okładziny szafek. Jeśli planujesz kuchnię z wyspą, przemyśl połączenie wspomnianych okładzin z marmurowym wykończeniem wyspy. Oszałamiający efekt jest widoczny od razu!
Współczesne drewniane szafki z dopasowaną wyspą
Drewniane szafki wcale nie muszą być proste i tradycyjne. Wybierz eleganckie okładziny lub podkreślony układ słojów, które optycznie powiększą kuchnię, długość wybranej ściany lub wysokość wyspy. Dodatkowo, umieszczony w odpowiednim miejscu okap wyspowy sprawi, że całość nabierze niemal rzeźbiarskiego charakteru.
Klasyczne białe kuchnie podłużne
Dwie ściany, jeden projekt: klasyczna kuchnia podłużna. Białe panele i mosiężne okucia podkreślają tradycyjny wygląd tej unowocześnionej wiejskiej kuchni. Dębowe blaty i odsłonięta cegła dodają wnętrzu ciepła.
Eklektyczne kuchnie
Nowoczesne, zlicowane ze sobą szafki tworzą dyskretne tło. Połącz je z rustykalnym stołem, aby uzyskać ekscytujący kontrast. Ciemne, klasyczne krzesła i nieco swawolna w stylu metalowa lampa wisząca łączą tę aranżację w całość.
Monochromatyczne projekty kuchni
Białe szafki o jednolitej konstrukcji szczególnie elegancko prezentują się na szarej ścianie. Subtelne akcenty ze stali nierdzewnej i szklane okładziny rozjaśniają przestrzeń.
Masz ochotę na więcej tematów związanych z planowaniem kuchni?
MyBosch
Zarejestruj się bezpłatnie i zyskaj niezliczone korzyści!
Centrum Kontaktu
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Centrum Kontaktu pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00, w weekendy 8:00-17:00.
42 271 5555
Poznaj markę Bosch
Odkryj jakość, doskonałość i niezawodność.